W budynku głównym Inkubatora Technologicznego AEROPOLIS odbyło się uroczyste podpisanie umów inkubacyjnych

W dniu 07.11.2018 r. w budynku głównym Inkubatora Technologicznego AEROPOLIS odbyło się uroczyste podpisanie umów inkubacyjnych.
Pierwszą z firm była firma The Batteries Sp. z o. o. będąca innowacyjną firmą, która opracowuje nowatorski sprzęt próżniowy do produkcji przemysłowej, zapewniając przełom w dziedzinie inżynierii zajmującej się technologią próżniową, której ciągły rozwój odbywa się od 1980 r. Inżynierowie w The Batteries posiadają kilkunastoletnie doświadczenie w projektowaniu i wytwarzaniu maszyn próżniowych. Firma opracowała nowoczesny, opatentowany i efektywny pod względem kosztów proces wytwarzania cienkowarstwowych akumulatorów ze stałym elektrolitem, wykorzystujący próżniowe odparowywanie wspomagane plazmą wysokiej gęstości. Powyższe procesy nie są z reguły kojarzone z masową produkcją, z tego powodu The Batteries zaprojektowało swoje własne urządzenie od podstaw. Obecnie akumulatory cienkowarstwowe znajdują zastosowanie jedynie w specjalistycznych urządzeniach, takich jak implanty medyczne. Stosując proces produkcji The Batteries, znacznie niższa cena akumulatorów pozwoli na zastosowanie ich w urządzeniach codziennego użytku, takich jak smartfony i smartwatche.
Ponadto w ciągu następnych 3 lat firma zacznie masową produkcję i sprzedaż swoich akumulatorów bezpośrednio do producentów OEM, a następnie zamierza stworzyć sieć dystrybucji dla rynków USA i Azji.

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą, tabela i w budynku

Kolejną firmą która w dniu 07.11.2018 r. w budynku głównym Inkubatora Technologicznego AEROPOLIS podpisała umowę inkubacyjną jest firma BIPV System zarejestrowana w lutym 2014 roku. Firma szybko zyskała renomę w branży usług związanych z fotowoltaiką. Działalność usługowa i badawcza oparta jest na podzespołach pochodzenia głównie polskiego, ale również USA, Austria, Tajwan. Głównym przedmiotem działalności firmy jest wykonywanie instalacji fotowoltaicznych zarówno tradycyjnych z wykorzystaniem standardowych modułów ramkowych jak i zaawansowanych instalacji fotowoltaicznych w technologii modułów szkło-szkło w formie fasad wentylowanych, fotowoltaicznych fasad słupowo-ryglowych, świetlików, żaluzji PV, zadaszeń parkingów czy tarasów.

Oprócz działalności w zakresie wykonywania instalacji PV w oparciu o zgromadzone doświadczenie oraz zdefiniowane potrzeby rynku coraz wyraźniej idącego w kierunku inteligentnych i energooszczędnych rozwiązań głównie w obszarze „Smart City”, prowadzi również prace w zakresie nowych systemów mocowań dla ultra lekkich modułów PV, fotowoltaicznych parkowych kolumn oświetleniowych. Zastosowanie ultralekkich (cienkie szkło) modułów PV umożliwia znaczne (nawet do 60%) zmniejszenie masy konstrukcji wsporczej, a to z kolei daje możliwość zastosowania technologii fotowoltaicznych na obiektach inżynierskich (stare hale widowiskowo-sportowe, przemysłowe, magazynowe), które nie są przystosowane do istotnej zmiany obciążenia elementów konstrukcyjnych. Takie rozwiązania, na które spółka dokonała zgłoszenia wzoru użytkowego, znacznie poszerzają możliwości zastosowania technologii fotowoltaicznych na obiektach tego potrzebujących z uwagi na konieczność redukcji zużycia energii elektrycznej niezbędnej do ich funkcjonowania.

Innym kierunkiem działalności tworzenia innowacyjnych produktów i rozwiązań są niezależne kolumny oświetleniowe wyposażone w fotowoltaiczny system ładowania baterii wykorzystywanych do oświetlenia nocą oraz wykorzystywania kolumn np.: jako punktów dostępowych Wi-Fi, stacji ładowania osobistych urządzeń przenośnych. W tym zakresie firma uzyskała patent.

Aktualnie firma zatrudnia 17 pracowników oraz jednego stażystę. W przyszłym roku planowane jest jednak utworzenie nowych etatów, których ilość będzie podyktowana wartością pozyskanych zleceń i wynikami sprzedaży.

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą

Trzecią firmą podpisującą w dniu 07.11.2018 r. w budynku głównym Inkubatora Technologicznego AEROPOLIS umowę inkubacyjną była firma ATP Spółka Akcyjna, która zamierza zajmować się budową i produkcją pras elektrycznych do formowania oraz wykrawania, które będą nowoczesną i ekologiczną alternatywą dla pras hydraulicznych. Prasy produkowane przez ATP S. A. będą spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa i będą wykonywane na bazie posiadanych już doświadczeń.
Firma będzie dążyć do dostarczania kompleksowych rozwiązań wynikających z indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów udzielając pełnego wsparcia w konfiguracji, wdrożeniach, a także jako dostawca niezbędnego oprzyrządowania.
ATP S. A. zamierza także świadczyć usługi produkcji komponentów z wykorzystaniem swoich urządzeń.
Firma jest na początku swojej drogi i zaczyna dopiero budować zespół, chce jednak docelowo stworzyć przyjazne i nowoczesne miejsce pracy dla 15-20 osób którym będą bliskie jej cele i plany rozwoju.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i garnitur

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą