Portal biznesistyl.pl o firmie Betonovo

Betonovo. Rzeczywistość upiększona innowacyjnym… betonem

Sztuką jest przekuć swoją pasję w biznes i zaproponować ją klientom. Potem znaleźć nabywców, czerpać zyski i satysfakcję. Betonovo znalazło niszę w swojej branży i bez kompleksów oferuje produkty i usługi na najlepszym, światowym poziomie. Przy pomocy betonu upiększyło wiele wnętrz, budynków i przestrzeni wielkich miast.

Czy produkcja elementów z betonu może być innowacyjna? Jeśli tak, to na ile? Przecież już sama nazwa kojarzy się z czymś stałym, trwałym, nie podlegającym zmianom, czego nie można ruszyć. Z czymś, co jest praktyczne, ale niekoniecznie ładne. Tymczasem rzeszowianin, Jerzy Dobrzański, absolwent rzeźby na ASP w Warszawie, pedagog na  Akademii Sztuki w Szczecinie, projektant i właściciel firmy Betonovo, zmienia ogólne pojęcie o tym materiale budowlanym. Jego zdaniem, z betonu można zrobić niemal wszystko, bo to niesłychanie plastyczny i efektowny materiał, który również może być przyjemny dla oka. Co więcej, beton może być responsywny i współpracować z nowymi technologiami.

– Betonem można manewrować na wiele sposobów. W swojej początkowej fazie jest materiałem lejnym, można go wlać do każdego naczynia i uzyskać dowolny kształt. Beton można też nałożyć na inny materiał, uzyskując dowolną formę przestrzenną – tłumaczy Jerzy Dobrzański.

Betonovo istnieje od 2014 roku. Formalnie, bo wcześniej przez 12 lat Jerzy Dobrzański „pracował z betonem” jako niezrzeszony, nieformalny projektant, projektując dla znanych marek, m.in. Libet S.A., Incana S.A., Semmelrock S.A., Recli Polska. Jego projekty były wielokrotnie nagradzane i otrzymały m.in. Must Have na Łódź Design Festival w Łodzi w 2012 r. i Top Design Award na Arena Design w Poznaniu w 2013 r.

Na początku Betonovo zaczęła działać w Krakowie. Jerzy Dobrzański zmienił swoją dotychczasową pracownię artystyczną w pracownię projektową, co zbiegło się w czasie z otrzymaniem przez niego doktoratu w dziedzinie projektowania przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jednak po roku przeniósł firmę do rodzinnego miasta. – Dowiedziałem się, że powstał tu Inkubator Technologiczny, który oferuje innowacyjnym firmom preferencyjne warunki. Nowoczesna hala, duża przestrzeń, zaplecze techniczne, wysokiej jakości sprzęty pomocne w moich niektórych realizacjach oraz bardzo nowoczesne laboratorium ułatwiają prowadzenie działalności – tłumaczy.

Cały tekst:

http://www.biznesistyl.pl/biznes/biznes-na-co-dzien/4773_rzeczywistosc-upiekszona-innowacyjnym…-betonem.html