Start-up po godzinach. Jak rozpocząć własną działalność, pracując na etacie

Prezentujemy zestaw wskazówek, które pomogą zorganizować proces tworzenia start-upu przy jednoczesnej pracy na etacie, oraz ułatwią drogę do sukcesu. Niezależnie, czy jesteś deweloperem chcącym zamienić hobby w karierę, czy pracownikiem posiadającym świetny pomysł na produkt, który rzuci na kolana nawet najbardziej doświadczonych dziennikarzy technologicznych, jeśli weźmiesz sobie do serca poniższe rady, unikniesz wielu potencjalnych problemów.

 

Start-up po godzinach. Jak rozpocząć własną działalność, pracując na etacie

 

Gratulacje! W końcu podjąłeś pierwszy krok, który pozwoli Ci zmienić pomysł w prawdziwy biznes. Pierwsze kroki zawsze są ostrożne i jeśli nie jesteś dzieckiem szczęścia, prawdopodobnie Twój budżet jest ograniczony, a całą pracę wykonujesz po godzinach. Własnymi siłami tworzysz swoją firmę, wydając wszystkie oszczędności, czyszcząc karty kredytowe i osiągając limity na kontach bankowych.

Prawdopodobieństwo, że Twój start-up odniesie sukces, zależy w dużym stopniu od tego, w jakim sektorze rynku chcesz działać, jak bardzo dopracowana jest Twoja koncepcja i ile pracy włożyłeś w jej wdrożenie. Fakt, że około 40 procent start-upów upada w pierwszych trzech latach działalności (a tylko 35 procent z nich przetrwa jej pierwszą dekadę), nie powinien powstrzymywać Cię od realizacji obranych celów, a raczej motywować do dalszej pracy na etacie i rozwijania pomysłu w wolnym czasie. Jeśli podejmiesz taką decyzję, z pewnością napotkasz na swojej drodze wiele przeszkód, zwłaszcza, jeśli nie poświecisz wystarczająco dużo czasu na dokładne planowanie i nie dostosujesz odpowiednio swojej strategii – ale dzięki temu, unikniesz znacznego ryzyka.

Czytaj więcej:

http://pierwszymilion.forbes.pl/start-up-po-godzinach-jak-rozpoczac-wlasna-dzialalnosc-pracujac-na-etacie,artykuly,200764,1,1.html#fp=frb