Kolejne spółki wyinkubowane przez RARR S.A. w ramach projektu Platforma Startowa „TechnoparkBiznesHub” otrzymują dofinansowanie na rozwój swojej działalności.

Mamy zaszczyt poinformować Państwa o kolejnych spółkach, które po pozytywnym zakończeniu procesu inkubacji zrealizowanym przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach projektu Platforma Startowa „TechnoparkBiznesHub” otrzymały wsparcie finansowe z poddziałania 1.1.2 „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” w wysokości do 800 tysięcy złotych!!!

Każda ze spółek, która przygotowywała się do pozyskania dotacji w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i otrzymała dofinansowanie z PARP posiada swoją siedzibę na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo – Technologicznego PPNT Aeropolis.

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!!!

 

DIGI GLASS FACTORY Sp. z o. o. – elektroniczne żaluzje – inteligentne okno.

Produktem spółki jest wielowarstwowa szyba, która pozwala użytkownikowi na sterowanie przejrzystością (szyba jest całkowicie lub częściowo przeźroczysta w zależności od preferencji użytkownika) zapewniając jednocześnie izolację termiczną i akustyczną. Produkt zapewnia komfort obsługi jak również integracje z systemami SMART.

 

POLIGRAFIA 2.0 Sp. z o.o. – rozproszony system sprzedaży spersonalizowanych produktów przy zautomatyzowaniu procesu impozycji i druku.

Innowacją pomysłu jest kreator grafiki wektorowej on-line automatyzujący procesy poligraficzne wymagające personalizacji oraz pracy ręcznej człowieka, co jest największym generatorem kosztów w różnorodnych, niepowtarzających się zamówieniach. Nowatorskie rozwiązanie kreatora będzie w stanie sprowadzić pracę w drukarni jedynie do załadowania papieru do maszyny drukującej. Efektem tego będzie obniżenie cen poligrafii w wybranych segmentach nawet o 60%.

 

LOCKY Sp. z o.o. – bezprzewodowa technologia monitoringu stanu zamka drzwiowego w formie nakładki na klucz.

Pomysł spółki opiera się na opracowaniu i wprowadzeniu na rynek produktu wykorzystującego bezprzewodową technologię monitoringu stanu zamka drzwiowego w formie uniwersalnej nakładki na klucz o nazwie rynkowej „Locky” współpracującej z urządzeniami mobilnymi, systemami BHMS oraz systemami alarmowymi budynków. Koncepcja technologiczna Locky zakłada możliwość monitorowania stanu zamka drzwiowego bez konieczności zmiany sposobu korzystania z zamka i zmiany przyzwyczajeń i nawyków użytkowników.

 

Wcześniej z sukcesem przed komisją PARP stanęły dwa inne startupy inkubowane przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., które również otrzymały dotację z poddziałania 1.1.2 „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”.

 

REVAS Sp. z o.o. Branżowe Symulacje Biznesowe Revas to unikatowe na rynku edukacyjnym rozwiązanie pozwalające na wcielenie się w rolę raczkującego przedsiębiorcy i podejmowanie wirtualnych decyzji biznesowych, które odpowiadają tym, z którymi się mierzy w świecie rzeczywistego biznesu.

 

CADWAY AUTOMOTIVE Sp. z o.o. – zajmuje się projektowaniem nadwozi lekkich, bazując na materiałach kompozytowych. W przyszłości chce dostarczać części prototypowe dla branży motoryzacyjnej. Startup już zaczął prace w tym zakresie i pierwsze komponenty wyleciały do Wielkiej Brytanii. Jeśli ten rodzaj działalności rozwinie się, firma zadecyduje, czy budować halę i inwestować we własne maszyny, czy polegać na poddostawcach.

 

Również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!